Dalin pamjet/ Merkel në Tiranë, Xhaçka i uron mirëseardhjen

Periskopi.com Lajme

E veshur me xhaketë të kaltër e pantallona të zeza, me pamjen e saj të zakonshme, Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur paraditen e sotme në Rinas.

Ministrja për Europën e Punët e Jashtme Olta Xhacka i ka uruar mirëseardhjen, teksa në aeroport ka dalë dhe ambasadori gjerman, Peter Zingraf.

“Nder dhe kënaqësi t’i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin   të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë.  ? ”, shkruan ministrja Xhaçka.