E quajti analfabetë, Berisha i reagon Haskukës: Mashtrues dhe i pafytyrë, nuk mytet korrupsioni me ty

Periskopi.com Lajme

Zafir Berisha i Nismës i ka reaguar kryetarit të Prizrenit Mytaher Haskukës, ku ky i fundit e ka quajtur analfatebë.

Berisha, e ka quajtur mashtrues e të pafytyrë Haskukën. Ai thotë se me Mytën nuk mytet korrupsioni.

Reagimi:

Në vend të reagimit,

Mashtruesit dhe të pafytyrët si Myta, për të këqijat që i bëjn Prizrenit e mundohen të fshihen sipas thënjes “mbrojtja sulmi më i mirë”, është i përshkruar edhe në literaturën islame:

“Hipokrizia është një sëmundje e brendshme e njeriut, e atij që nuk është i bindur në porositë kuranore dhe në hadithet e Pejgamberit a.s. Njerëzit e tillë janë të sëmurë në shpirt, dyshojnë në besimin e tyre. Ata çrregullojnë marrëdhëniet ndërmjet njerëzve, bëjnë intriga, gënjejnë dhe bëjnë vepra të këqija”!

Hajnat në burgë, me Mytën nuk mytet korrupcioni.

Zafa

Shpërndaje në: