Fitorja s’beson më në fitore? Pacolli hoqi Arben Vitinë nga ‘koveri’ në FB pas zgjedhjeve

Periskopi.com Lajme

Gara në Prishtinë po cilësohet pak a shumë e mbyllur pasi distanca mes dy kandidatëve të parë është shumë e ngushtë dhe popullariteti i Përparim Ramës është shumë i lartë.

Arben Vitia shënoi rezultat të papritur negativ në zgjedhjet e 17 tetorit, duke mos arritur të fitonte mbi 50 për qind dhe duke mos pasur epërsi të lartë ndaj Përparim Ramës së LDK-së.

Njëra ndër promovueset më të mëdha të kandidaturës së z. Vitia ishte deputetja e mirënjohur e VV-së me emrin Fitore Pacolli.

Prej 24 shtatorit, ora 6.19 e pasdites, Pacolli e kishte vënë si “foto koveri” në Facebook një fotografi ku dukej Arben Vitia, edhe pse ky i fundit ishte ende ministër i Shëndetësisë dhe do të jepte dorëheqje nga ky post vetëm më 1 tetor, përcjell Periskopi.

Por, interesante është që deputetja Pacolli e ka hequr fotokoverin me Arben Vitinë më 18 tetor, ora 4.53 e pasdites.