Kurti fjalë ngushëlluese për popullin pas shtrenjtimit të rrymës: E kuptoj brengën tuaj

Periskopi.com Lajme

Kryeministri Albin Kurti ka vizituar AKP-në. Aty u përball me pyetje të gazetarëve lidhur me shtrenjtimin e rrymës.

Kurti tha shkurtimisht ‘se e kupton brengën’ për rritjen e cmimit të rrymës, mirëpo iu tha gazetarëve se më hollësisht, mund t’iu përgjigjet pyetjeve në orën 15:00.

“Unë sigurisht që e kuptoj këtë  brengë që është e të gjithë neve dhe qeveria është intensivisht duke e trajtuar këtë gjë, por në orën 15:00 sot në kryeministri unë do të jem në konferencë për media së bashku me ministren Rizvanolli ku do të shprehim qëndrimin tonë por do t’iu përgjigjemi edhe pyetjeve tuaja”, tha Kurti./Periskopi