Nokaut brutal i Smith ndaj Castillo: Boksieri largohet nga ringu duke i dhënë oksigjen

Periskopi.com Sporti

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në stadiumin e Tottenhamit, ku po zhvillohen disa duele të boksit.

Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk është kryendeshja e mbrëmjes, por para tyre po përballen edhe boksierë të tjerë.

Pas Florian Markut ishte radha për duelin Callum Smith – Lenin Castillo, përcjell Periskopi.

Ky i fundit u nokautua në mënyrë brutale, duke bërë që të largohet nga ringu vetëm me ndihmën e oksigjenit.

Goditja ishte aq brutale saqë ‘Sky Sports’ kanë refuzuar të përsërisin pamjet në xhirim të ngadalësuar.

Shikoni më poshtë pamjet. /Periskopi/

Shpërndaje në: