Policia për vrasjen me sëpatë të gruas në Prishtinë: Burri 70 vjeçar u vetëdorëzua

Policia për vrasjen me sëpatë të gruas në Prishtinë: Burri 70 vjeçar u vetëdorëzua

Policia e Kosovës për Periskopin ka dhënë informacione për rastin e vrasjes së rëndë sot herët në mëngjes në Prishtinë.

Sipas tyre, i dyshuari është 70 vjeçar dhe është vetdorëzuar, kështu duke u dërguar në mbajtje.

”Sot rreth orës 04:40 kemi pranuar informatën për një trup të pa jetë në një shtëpi në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë. Bazuar në hetimin preliminar si dhe ekzaminimin e vendit të ngjarjes me urdhër të prokurorit të shtetit, rasti është cilësuar vrasje e rëndë. Lidhur me rastin është vetëdorëzuar një person i dyshuar: I.G, mashkull 70 vjeç. Personi i dyshuar  me urdhër të prokurorit të shtetit, është intervistuar dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit, ndërkohë që trupi i pajetë i viktimës, femër 63 vjeç, është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.”, thuhet nga policia.

 

 

 

 

 

Shpërndaje në: