Prishtina nuk i shfrytëzoi rastet që i pati, Ferencvarosi triumfon bindshëm në Budapest

Periskopi.com Sporti

Sapo është mbyllur ndeshja mes PRishtinws dhe Ferencvarosit, e vlefshme pwr fazn e kualifikimeve tw Euro 2020.

Skuadra e Ramadanit, ka zhvilluar njw pjesw tw parw mjaft tw mirw ku nuk i la kundwrshtarit hapwsira pwr shwnim.

Pjesa e dytw ishte krejt ndryshe pasi qw Ferencvarosi i shwnoi 3 gola nw 7 minuta Prishtinws, duke treguar qw edhe lodhja e bwri tw veten.

Golat pwr vendasit u shwnuan nga Nguen T. në të 74-tën, Mmaee në të 78-tën dhe Blazim në të 78-tën

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave në kryeqytet.