VV përgatit tubimin përmbyllës në Prishtinë: I dedikohet deputetes Fitore Pacolli?

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duket se do të jetë i pranishëm në përmbylljen e fushatës për zgjedhjet e balotazhit në komunën e Prishtinës.

Kjo bëhet e ditur nga fletushak që ka nxjerrë Qendra e Prishtinës e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai si duket nuk do të jetë i pranishëm në darkën që do të shtrohet në Paris nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Folës tjerë në atë që është regjistruar si “Tubimi i Fitores” do të jenë Arben Vitia dhe kryekuvendari Glauk Konjufca.

Nuk dihet nëse “Tubimi i Fitores” bëhet për deputeten Fitore Pacolli apo për fitoren që VV beson se mund ta arrijë në Prishtinë.

Kjo ngjarje zhvillohet sonte prej orës 19:30.

Periskopi fton të gjithë simpatizantët e VV-së nga Prishtina që shkojnë në këtë tubim që të mbajnë maskat e pandemisë dhe të respektojnë rekomandimet e autoriteteve shëndetësore. E njëjta vlen edhe për simpatizantët e partive tjera në tubimet e partive tjera. /Periskopi