Xhelal Sveçla i quan militantë të PDK’së e AAK’së krejt veteranët e UÇK’së që protestuan pardje

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka ofenduar veteranët e UÇK’së që protestuan pardje për pensionet dhe Pagën Minimale para Qeverisë së Kosovës, duke i quajtur militantë të PDK’së e AAK’së, transmeton Periskopi. ‘’Aty nuk protestonin  veteranët, por militantët e PDK dhe AAK’së. Për që kanë qenë të cytur e manipuluar prej tyre, kjo nuk ka … Continue reading Xhelal Sveçla i quan militantë të PDK’së e AAK’së krejt veteranët e UÇK’së që protestuan pardje