Chelsea shkatërron Kievin në pjesën e parë (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Chelsea është duke fituar 0-3 ndaj Dynamo Kiev, ndërsa rezultati i përgjithshëm i kësaj ndeshje është 6-0. 

Edhe pse pritej një ndeshje e vështirë, ‘Blutë’ kanë arritur të shkatërrojnë vendasit në Ukrainë.

Dy golat e Olivier Giroud (5′ 33′) dhe një nga Marcos Alonso (45′) i dhanë fitore bindëse skuadrën e Maurizio Sarrit në pjesën e parë.

Më poshtë gjeni golat nga pjesa e parë. /Periskopi/

Shpërndaje në: