Lajme

Sot në Kosovë do të qëndrojë për vizitë nënkryetari i Federatës së Mësuesve të shtetit…

07 Jun, 8:19

Mbi 80 mijë punonjësve të sektorit publik u janë ekzekutuar pagat në fillim të muajit.…

07 Jun, 8:14

Kuvendi do t’i vazhdojë punimet nga seancat plenare të mbajtura më 23 shkurt dhe 3…

07 Jun, 8:05

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi s tregoi përshtypjet e tij pas…

07 Jun, 8:04
Hovenier: Shtensionim i menjëhershëm i veriut, zgjedhje të reja dhe zbatim i plotë i marrëveshjes

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka theksuar edhe njëherë nevojën për de-përshkallëzim të situatës…

07 Jun, 7:56

Zemaj: Veprimet e Kurtit në Veri janë për ta arsyetuar marrëveshjen e keqe që e nënshkroi

Armend Zemaj, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se veprimet e kryeministrit…

06 Jun, 23:45

Krasniqi: Deklarimet e Escobar dhe Lajçak janë konfirmim për degradimin e relacionit tonë me SHBA

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se deklarimet e sotme të…

06 Jun, 23:18

‘’Mshele atë qen*f, boll’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit, gati edhe përplasje fizike

“Mitrovica e Isa Boletinit nuk do të dorëzohet para askujt’’. Mjaftoi kjo fjali nga anëtari…

06 Jun, 22:54

“Bashkë! 50/50”, Memli Krasniqi në Prizren: Barazinë gjinore do ta jetësojmë gjithandej Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë sot në Konventën Rajonale të…

06 Jun, 22:25

Molliqaj: Kurti sillet rreth Asociacionit, ai është qendra dhe thelbi i tij

Prapa tensioneve në veri të Kosovës, sipas kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqaj, qëndron çështja e…

06 Jun, 22:01

Haradinaj: Kurti patriot fals, nuk mund ta kërcënojë një shtet tjetër me fuqinë e NATO-s

Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është një patriot fals,…

06 Jun, 21:56

Gorani: Kurti shndërrohet në “palaço” nëse i pranon kushtet e Escobarit dhe Lajçakut

Dukagjin Gorani, gazetar, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është në mes dy dilemave, të…

06 Jun, 21:52

Testi i madh për Kurtin, ultimatumi i Perëndimit për Kryeministrin e Kosovës përfundon nesër në mbrëmje

Situata shqetësuese në veri të Kosovës ka zgjuar inkuadrim të pakusht, e urgjent, të komunitetit…

06 Jun, 21:11

Kuvendi mblidhet nesër, shqyrtojnë pikat e papërfunduara nga disa seanca paraprake

Kuvendi do t’i vazhdojë punimet nga seancat plenare të mbajtura më 23 shkurt dhe 3…

06 Jun, 20:43

Osmani në takim me Escobarin e Lajçakun: Të mos tolerohet mos-ndëshkueshmëria e grupeve kriminale në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar për takimin që ka pasur me emisarin amerikan…

06 Jun, 20:39

Vuçiq pret Lajçakun dhe Escobarin: Koha që Kosova ta themelojë Asociacionin

Aleksandër Vuçiq, president i Serbisë, ka pritur në takim emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel…

06 Jun, 20:24

Lajçak dhe Escobar mbërrijnë në Beograd

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, dhe i dërguar amerikan për Ballkanin,…

06 Jun, 19:52

Halimi: Kurti po i thotë jo garantit të lirisë sonë

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për moskoordinim me…

06 Jun, 19:41

Atiq kryen një punë si kryetar i Mitrovicës Veriore, funksionalizohet E-kiosku

Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erdren Atiq ka njoftuar se është funksionalizuar E-Kiosku, për qasje në…

06 Jun, 19:39

Tahiri për Periskopin: Tani është koha që Kurti të shpjegohet per tensione ne veri dhe Asociacionin

Ka kaluar një javë prej 26 majit kur serbët lokal të komunave veriore në Zveçan,…

06 Jun, 19:04

Hovenier për takimet e Lajçak dhe Escobar: Këto ishin kërkesat tona

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka njoftuar për takimet e zhvilluara dje dhe sot…

06 Jun, 18:57

Lajçak: Opozitës ua shpjeguam pasojat e krizës në veri dhe dëmin që i është shkaktuar reputacionit të Kosovës

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që bashkë…

06 Jun, 18:22

Lajçaku tregon çka i tha Osmanit në takim

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka qëndruar gjatë ditës së sotme në…

06 Jun, 18:01

Behgjet Pacolli: Veprimet populliste të Kurtit po i kthehen bumerang Kosovës

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe i dërguari i…

06 Jun, 17:35