Lajme

Familjarë të Liridona Ademajt nuk kanë dyshuar në asnjë moment që dhëndëri i tyre mund…

02 Dec, 19:48

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Albin…

02 Dec, 18:40

Emisari britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, ka vizituar ushtarët britanikë në kampin Bondsteel, para…

02 Dec, 18:22

Të martën, 5 dhjetor, duke filluar nga ora 18:00 në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë,…

02 Dec, 18:14
Eksperti i sigurisë: Autorët e vrasjes së Liridonës u kapën pasi policia vendosi kamera të fshehta te vendi i krimit

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku…

02 Dec, 16:58

I dyshuar për korrupsion, supsendohet zyrtari i prokurimit në komunën e Bedri Hamzës

Haxhimet Ferati zyrtari i prokurimit publik në Mitrovicë, është suspenduar nga puna. Ndaj tij muajin…

02 Dec, 16:33

02 Dec, 15:43

“Kosova, projekt i përkohshëm”, Miftaraj: Aliu duhet të shkarkohet menjëherë

“Kosova shtet i pavarur është projekt i përkohshëm”. Kjo deklaratë e Liburn Aliut, ministër i…

02 Dec, 15:33

Flet motra e të arrestuarit të tretë: Kemi dëshmi që ka qenë në shtëpi

Në mesin e të arrestuarve për vrasjen e Liridona Murselit, është edhe një pjesëtar i…

02 Dec, 15:15

Vetura godet një këmbësor në Prishtinë

Një këmbësor është goditur nga një veturë në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Lajmin e…

02 Dec, 14:54

Flet Xhaxhai i Liridona Murselit: S’ishim në dijeni për probleme mes çiftit

Mujë Ademaj, xhaxhai i 30-vjeçarës, Liridona Murseli e cila dyshohet se humbi jetën më 29…

02 Dec, 14:36

Policia dhe zyrtarë të Qendrës për Punë Sociale në shtëpinë e familjes së Naim Murselit

Policia e Kosovës dhe zyrtarë të Qendrës për Punë Sociale kanë shkuar sot te familja…

02 Dec, 14:07

Petritsch: Nuk shoh përparim në dialog deri më 2025, prioritet i BE-së dhe ShBA-së parandalimi i luftës në Ballkan

Presidenti i Institutit Austriak për Çështje Ndërkombëtare, Wolfgang Petritsch, është skeptik se do të ketë…

02 Dec, 13:54

Osmani: Vrasja e Liridona Ademajt është krim monstruoz që duhet të marrë dënimin e merituar

Presidentja e vendit Vjosa Osmani ka reaguar pas vrasjes ditë më parë të Liridona Ademaj…

02 Dec, 13:18

Gjykata ia cakton një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen e vjehrrit, tregon si ndodhi rasti

Gjykata Themelore në Prishtinë ka ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarit…

02 Dec, 12:53

Vrasja e Liridonës, Naim Murseli dhe dy të dyshuarit tjerë nesër dalin para gjykatës

Ish-bashkëshorti i Liridona Murselit, Naimi dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e saj…

02 Dec, 12:16

Krasniqi: 33 raste të frikësimit të gazetarëve,kjo Qeveri, përveç se e paaftë, është edhe kundër fjalës dhe medias së lirë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vazhduar sot me publikimin e të…

02 Dec, 12:10

“E kujtojnë me mallë burri Naimi, si dhe…”, kurora që e la Murseli te varri i Liridonës

Liridona Ademaj, 33-vjeçarja që u vra mbrëmjen e 29 nëntorit, është varrosur dje në varrezat…

02 Dec, 11:53

Osmani përkujton Rugovën në ditën e lindjes së tij: Liria është e lidhur edhe me jetën e një njeriu

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar Presidentin Rugova në përvjetorin e lindjes…

02 Dec, 11:46

‘Burri im është gjithçka e imja’: Kështu e shprehte dashurinë Liridona për Naimin, i cili dyshohet se pagoi për ta vrarë atë

Liridona Ademaj – Murseli, duket se ka pasur dashuri të madhe për Naim Murselin, bashkëshortin…

02 Dec, 11:25

Fevziu për vrasjen e Liridonës: Tentova t’ia gjej numrin Naim Murselit për ta ngushëlluar, por doli kriminel

Gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu, ka bërë një reagim…

02 Dec, 11:16

Drejtësi për Liridonën: Marshim-protestë në Tiranë kundër femicidit

Vrasja tronditëse e Liridona Murselit në Bërnicë të Prishtinës, e cila u ekzekutua me porosi…

02 Dec, 11:07

02 Dec, 10:24

Bora e madhe pamundëson fluturimet në aeroportin e Mynihut

Fluturimet në aeroportin e Mynihut, në jug të Gjermanisë, janë pezulluar deri në mesditën e…

02 Dec, 10:06