Lajme

Situata në komunën e Zveçanit, në veri të Kosovës, aktualisht është e qetë, por nën…

27 May, 12:15

Kryetarja e Forumit të Gruas së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, përmes një postimi…

27 May, 12:10

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund u deklarua rreth zhvillimeve të djeshme në veri…

27 May, 12:05

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, do të takohet edhe me Presidenten Vjosa…

27 May, 12:00
Zhvillimet në veri të Kosovës, emisari i Gjermanisë i shkon në zyrë Kurtit

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, të shtunën i ka shkuar në zyre…

27 May, 11:12

NATO i kërkon Kosovës të shtensionojë menjëherë situatën në veri

Aleanca e NATO’s i ka bërë thirrje Kosovës që të qetësojë situatën në veri të…

27 May, 11:00

Situata në veri, përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë të Serbisë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Serbisë është mbledhur sot pas zhvillimeve të djeshme në veri…

27 May, 10:56

Grenell: Kurti nuk duhet të shpërblehet pasi nuk po i zbaton marrëveshjet e arritura

Ish-i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialog, Richard Grenell ka thënë se në dialogun…

27 May, 10:45

Mungesa e informatave, pamundësohet gjetja e të pagjeturve – E domosdoshme qasja në arkivat serbe

Mungesa e informatave nga shteti serb dhe mosgatishmëria për të bashkëpunuar, ka bërë që për…

27 May, 10:24

Joseph: Vuçiq mund të jetë i ligë dhe Kurti i papërgjegjshëm

Njohësi i Ballkanit, Edward Joseph, ka folur në lidhje për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara…

27 May, 10:20

Si është gjendja sot në veri, flasin nga Policia

Një ditë pas përplasjeve, djegieve të veturave e vendosjes së zhavorit në rrugë, situata në…

27 May, 10:12

Berisha ironizon me Kurtin: Reagimi i SHBA-së tregon se Albini i paska hipur “gomarit ka bishti”

Zyrtari i Nismës, Zafir Berisha, ka komentuar reagimet e ashpra të SHBA-së ndaj Kosovës për…

27 May, 9:49

“Do të kenë pasoja në marrëdhëniet SHBA-Kosovë”: Si reagoi bota për situatën e krijuar në veri

Se Qeveria e Kosovës nuk është e koordinuar me aleatët e saj për t’i vendosur…

27 May, 9:41

Sarrazin para Kurtit, takohet me komandantin e KFOR-it: Dënojmë vendimin e djeshëm të Kosovës

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është duke qëndruar për vizitë në Kosovë, ku…

27 May, 9:37

Rukiqi për Fondin Sovran: Ky do të jetë dështimi më madhor i ndonjë qeverie

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do…

27 May, 9:20

Zhvillimet në veri, emisari gjerman sot në Prishtinë te Kurti

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin do të qëndroj sot për vizitë në…

27 May, 9:01

Kurti për tensionet në veri: S’kemi opsion tjetër, i kuptojmë shqetësimet e aleatëve

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se është i vetëdijshëm dhe se i kupton shqetësimet e…

27 May, 8:40

Ngjarjet e paralajmëruara për sot, çka pritet të ndodhë

Ngjarjet e datës 27 maj: Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pret në takim 20 Ambasadorë…

27 May, 8:13

Parashikimi i moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i…

27 May, 8:11

Bugajski, Blinkenit: Mbështetja e SHBA-së për Vuçiqin po destabilizon rajonin

Anëtari i lartë në Fondacionin Jamestown në Washington, Janusz Bugajski ka reaguar ndaj sekretarit amerikan…

27 May, 8:07

Ish-ministri Gashi: Do të ketë përsëri zgjedhje në veri, kryetarët të mos shkojnë në zyrë të hënën

Ish-ministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka thënë se në veri shihet qartë se…

27 May, 8:04

Mediat ndërkombëtare raportojnë për kritikën amerikane dhe evropiane ndaj Qeverisë së Kosovës

Për zhvillimet e sotme në veri të Kosovës dhe reagimet e ndërkombëtarëve në lidhje me…

27 May, 8:02

Zhvillimet e djeshme në veri, reagimet e ashpra të ndërkombëtarëve

Kryetarët e komunave të veriut të Kosovës, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, kanë arritur të…

27 May, 7:57

Policë të lënduar e automjete të dëmtuara, Policia: Po kryhen hetime

Pesë policë kanë marrë lëndime të lehta dhe katër automjete zyrtare janë dëmtuar gjatë ditës…

27 May, 7:53