Sporti

Edon Zhegrova, futbollisti i Kombëtares së Kosovës është rikhyer nga lëndimi dhe është gati për…

02 Jun, 19:36

Sipas raportimeve të mediave, Bayern Munich ka hyrë në garë për transferimin e Granit Xhakës.…

02 Jun, 13:19

Një banderolë me mbishkrimin “Mitrovica është Shqipëri” është parë gjatë ndeshjes Tirana-Egnatia në stadiumin “Air…

01 Jun, 21:55

Tashmë dhe gjithçka është e konfirmuar, Leo Messi do ta luajë edhe ndeshjen e fundit…

01 Jun, 13:42
Gjyqtarët e ndeshjes Ferizaj – Dukagjini intervistohen nga Polica e Ferizajt nën dyshimet se ndeshja ishte e kurdisur

“RTV Dukagjini”, mëson se gjyqtarët e ndeshjes Ferizaj – Dukagjini në krye me Mervan Bejtullahun,…

31 May, 15:40

100 milionë euro për Benzeman nga klubi i Arabisë Saudite, francezi pritet të vendos së shpejti

Skuadra e Al lttihad po pret përgjigjen përfundimtare të Karim Benzemas që të bashkohet me…

31 May, 14:30

Kumbulla e mbështet Romën si i lënduar sonte për finale: Kurrë nuk do të jesh vetëm, fito për ne

Marash Kumbulla iu ka dhënë zemër bashkëlojtarëve të tij të Romës para duelit të sontëm…

31 May, 14:13

Ministrja e Sportit në Francë i reagon ashpër Gjokoviqit, tenisti kritikohet për mesazhin drejtuar Kosovës

Mesazhi politik i Novak Gjokoviqit për Kosovën në French Open ishte “i pavend” dhe “nuk…

31 May, 14:03

Pochettino i ashpër tek Chelsea, 15 lojtarë në listë për t’u larguar

Chelsea emëroi në krye të stolit për sezonin e ardhshëm Mauricio Pochetinon. Detyra kryesore e…

31 May, 13:39

Rumunët kanë frikë nga tensionet e fundit në Kosovë, po mendojnë t’ua ndalojnë tifozëve të tyre udhëtimin në Prishtinë

Federata Rumune e Futbollit është duke e konsideruar mundësinë që t’ua ndalojë udhëtimin në Kosovë…

31 May, 13:13

Rrugës për Stamboll, futbollistët e Galatasarayt këndojnë emrin e Milot Rashicës

Skuadra e Galatasarayt është shpallur kampion mbrëmë i Superligës së Turqisë për sezonin 2022/23. Pas…

31 May, 10:19

Festë e madhe në Stamboll – mijëra tifozë festojnë titullin kampion të Galatasaray

Skuadra e Galatasaray ka fituar titullin kampion në Turqi, pasi fitoi ndaj Ankaragucu. Ekipi i…

30 May, 21:29

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës ka inicuar procedurë disiplinore ndaj Ferizajt…

30 May, 19:24

Messit i bëhet një mural në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se në Tiranë i është bërë…

30 May, 17:33

FFK reagon pas ngjarjeve të djeshme, thotë se do ta hetojë ndeshjet Ferizaj – Dukagjini dhe Trepça ‘89 – Prishtina

Federata e Futbollit reagon pas ngjarjeve të djeshme, thotë se do të hetojë ndeshjet Ferizaj…

29 May, 15:55

Edhe FFK-ja i ndal komentet pas skandalit të sotëm, një postim i Agim Ademit merr shumë komente kritike

Pas Ferizajt dhe Dukagjinit, edhe Federata e Futbollit i ka bllokuar komentet në Facebook. Krejt…

28 May, 22:27

Trepça’89: FFK urime skandali dhe dirigjimi me sukses i rezultatit

Trepça’89 ka dalë me një komunikatë për media, duke folur në lidhje me përballjen Ferizaj-Dukagjini,…

28 May, 20:42

Trajneri i Ferizajt për golin ‘qesharak’ që i dërgoi në barazh: Portieri i Dukagjinit rrëshqiti!

Trajneri i Ferizajt, Andrej Panadiq, ka thënë se portieri i Dukagjinit, Altik Muhaxhiri ka rrëshqitur…

28 May, 18:58

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga

Ka përfunduar komplet sezoni në Superligën e Kosovës në futboll. Sot u zhvilluan të pesë…

28 May, 17:29

Granit Xhaka konfirmon largimin nga Arsenali përmes një fotografie, sot do të luajë ndeshjen e fundit

Granit Xhaka do të luajë sot ndeshjen e fundit me fanellën e Arsenalit. “Topçinjtë” do…

28 May, 12:53

PSG barazon, por shpallet kampion i Francës

Paris Saint-Germain ka arritur ta mbrojë titullin e kampionit në Ligue 1. Ekipi parisien barazoi…

27 May, 22:56

Messi fantastik, e kalon PSG-në në epërsi ndaj Strasbourgut

PSG ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Strasbourg. Ishte Lionel Messi që realizoi gol…

27 May, 22:19

Dramë në javën e fundit të sezonit, Bayerni e fiton titullin

Java e fundit e sezonit në Bundesligë ishte e zjarrtë. Bayern Munich ka arritur që…

27 May, 17:37

FFK-ja refuzon ankesën e Prishtinës për licencim

Klubi i futbollit Prishtina ka mbetur pa licencë për të garuar në kupat evropiane. Të…

26 May, 21:17