Sporti

Zvicra ka shënuar gol ndaj Kosovës. Golin e parë për zviceranët e shënoi, Vargas. Vargas…

18 Nov, 22:01

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi u ka mbajtur një fjalim lojtarëve…

18 Nov, 20:29

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për…

18 Nov, 19:43

Tashmë tifozët shqiptarë kanë nisur të grumbullohen para stadiumit Sant Jakob Park, aty ku sonte…

18 Nov, 16:12
Kosova e luan sonte ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Zvicrës

Kur matematika ende e lejon, Kosova po vazhdon të ëndërrojë. Kualifikimi historik në Kampionat Evropian…

18 Nov, 9:53

Ramadani shfaqet me imazhin e Adem Jasharit në bluzë, kurrë nuk jam ndjerë kështu pas ndeshjes

Mesfushori, Ylber Ramadani, i cili kishte veshur një bluzë me imazh të Adem Jasharin, u…

17 Nov, 22:28

Shqipëria në “Euro 2024”, reagon Edi Rama

Kombëtarja e Shqipërisë siguroi sonte edhe matematikisht kualifikimin për në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kombëtares…

17 Nov, 21:16

“Tifozat Kuq e Zi”: Ëndërruam, sakrifikuam dhe në fund u kualifikuam, Gjermani po vijmë

Kombëtarja e Shqipërisë siguroi sonte edhe matematikisht kualifikimin për në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kombëtares…

17 Nov, 21:09

Kurti reagon pas kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Kampionatin Evropian, pasi i mjaftoi një barazim me Moldavinë,…

17 Nov, 20:46

SHQIPËRIA kualifikohet zyrtarisht në Europianin 2024

Shqipëria ka arritur të marrë pikën ‘e artë’ në transfertë me Moldavinë. Kuqezinjtë barazuan me…

17 Nov, 20:43

Sylvinho: Jam krenar që jam trajner i kombëtares shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë siguroi sonte edhe matematikisht kualifikimin për në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kombëtares…

17 Nov, 20:41

Armand Duka mes lotësh: Sukses i atyre djemve që e duan fanellën kuqezi

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ndërpreu për pak çaste festën me tifozët dhe futbollistët në…

17 Nov, 20:29

Me fotografi të Arbnor Mujës, UEFA shkruan për kualifikimin e Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë siguroi sonte edhe matematikisht kualifikimin për në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kombëtares…

17 Nov, 20:24

Moldavia barazon rezultatin ndaj Shqipërisë në minutat e fundit të ndeshjes

Moldiva ka barazuar rezultatin ndaj Shqipërisë. Vladislav Baboglo shënoi në minutën e 87-të për rezultatin…

17 Nov, 19:49

Mbyllet pjesa e parë: Shqipëria në epërsi minimale ndaj Moldavisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Moldavisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për kualifikimet…

17 Nov, 18:57

Shqipëria në epërsi ndaj Moldavisë, shënon Cikalleshi

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsinë në ndeshjen ndaj Moldavisë. Sokol Cikalleshi shënoi nga penalltia…

17 Nov, 18:44

Shqipëria luan si në shtëpi, stadiumi në Kishiniev merr ngjyrat kuqezi

Gjithçka gati nga Kishinievi, aty ku Shqipëria luan me vendasit e Moldavisë. Një ndeshje e…

17 Nov, 18:16

Moldavia – Shqipëria, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Shqipërisë zbret sot në fushë në Kishinjev përballë Moldavisë vendase, përballje që pritet të…

17 Nov, 17:01

Ndeshja Bullgari-Hungari, mbi 50 të lënduar – shumica e tyre policë

Pati trazira të dhunshme në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian midis Bullgarisë dhe Hungarisë.  Dhe…

17 Nov, 16:05

Kosova niset drejt Bazeli, kërkojnë fitore ndaj Zvicrës

Kombëtarja e Kosovës sot është nisur drejt Bazelit të Zvicrës, ndërsa nesër do të zhvillojë…

17 Nov, 10:51

Bajoku siguron medalje në Evropian, kalon në gjysmëfinale

Bashkim Bajoku ka kaluar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian U22 të boksit. Kësisoj, ai i…

16 Nov, 19:27

Xhaka e Shaqiri, të inatosur dhe të mllefosur para lojës “speciale” me Kosovën

Kombëtarja e Zvicrës nuk po kalon aspak momente të mira para lojës me Kosovën. “Helvetikët”…

16 Nov, 16:27

Shqipëria zhvillon seancën e fundit në stadiumin ‘Air Albania’, nesër niset drejt Moldavisë për ‘finalen’ e parë të nëntorit

Kombëtarja shqiptare zhvilloi pasditen e sotme seancën e radhës stërvitore në kuadër të përgatitjeve për…

15 Nov, 19:50

Izrael-Zvicra, publikohen formacionet zyrtare – Xhaka startues

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Izraelit dhe Zvicrës. Kjo ndeshje ishte e mbetur…

15 Nov, 19:45