Sporti

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Sylvinho ka pranuar nënshtetësinë shqiptare. Gjatë Samitit të Diasporës, që po mbahet…

22 Nov, 19:57

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin…

22 Nov, 15:30

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi e ka akuzuar policinë braziliane për brutalitet ndërsa fillimi i…

22 Nov, 11:00

Analisti Halil Matoshi ka reaguar pas ndeshjes mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe në kuadër të…

21 Nov, 14:35
Shqipëria i mbyll kualifikimet si lidere e grupit, i mjafton barazimi me Ishujt Faroe

Kombëtarja e Shqipërisë e ka mbyllur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.…

20 Nov, 23:04

“Plisat” në Tiranë me një mesazh zhgl

“Stadiumi pa Plisa, si pylli pa lisa”. Ky raportohet të jetë njëri nga mesazhet e…

20 Nov, 23:00

Mbyllet pa gola pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, e vlefshme për…

20 Nov, 21:46

“Mos m’harro moj nanë”, merr vëmendje mesazhi i tifozëve nga Lugina e Preshevës

Shumë pak na ndajnë nga starti i ndeshjes Shqipëri-Ishuj Faroe, ku kuqezinjve iu mjafton vetëm…

20 Nov, 21:36

Tifozët “Kuq e Zi” e “elektrizojnë” atmosferën para ndeshjes, i këndojnë Adem Jasharit

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për…

20 Nov, 20:13

Zyrtare: Formacioni startues i Shqipërisë kundër Ishujve Faroe, Sylvinho me ndryshme në 11-shen e parë

Kombëtarja shqiptare ka publikuar formacionin startuese për ndeshjen kualifikuese kundër Ishujve Faroe. Shqipëria dhe Ishujt…

20 Nov, 19:38

Gjithçka gati për ndeshjen, Shqipëria luan sonte me fanellat tradicionale

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për…

20 Nov, 19:33

“Kur të gjithë ia kthyen shpinën kombëtares, ne ishim aty”- Reagojnë “Plisat” pasi mbetën pa bileta për ndeshjen e sontme

“Plisat” kanë dalë me komunikatë për shtyp pasi mbetën pa bileta për ndeshjen e sontme…

20 Nov, 18:50

Flamuri gjigant që do të shfaqet sonte në “Air Albania”(VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për…

20 Nov, 18:44

‘NO Plisat – NO Party’: Vërshohet me komente faqja zyrtare e FShF-së

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të ballafaqohet me Ishujt Faroe në ndeshjen e fundit të…

20 Nov, 13:36

Emocionuese: Dy djemtë e heroit Afrim Bunjaku nisen për në “Air Albania”

Shqipëria sonte ka një ndeshje luksi dhe feste në “Air Albania” ndaj Ishujve Faroe. Dy…

20 Nov, 13:10

Tirana ‘vlon’ sonte: Shqipëria luan me Ishujt Faroe, i duhet të paktën barazimi

Në Tiranë sot (20 nëntor) do të jetë një festë të madhe, pas arritjes së…

20 Nov, 9:11

19 Nov, 22:56

Tifozët tentuan ta godisnin Salahun, ushtria hyn në fushë ta mbrojë

Kombëtarja e Egjiptit u përball të dielën me Sierra Leone. Në fund të ndeshjes, tifozët hynë…

19 Nov, 21:45

“Tifozët e kanë festë, për ne është punë”, Sylvinho: Para Moldavisë nuk na zinte gjumi!

Shqipëria luan si e kualifikuar ndeshjen e fundit në Grupin E ndaj Ishujve Faroe. Në…

19 Nov, 19:07

Agim Ademi falënderon tifozët, thotë se dardanët shumë shpejt do të kualifikohen në Evropian

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi falënderoi tifozët e pranishëm mbrëmë në…

19 Nov, 17:35

Plas te Çekia, trajneri përjashton 3 futbollistë para finales me Moldavinë

Çekia siguroi një barazim të rëndësishëm në Poloni dhe tani luan për dy rezultate ndaj…

19 Nov, 14:20

Tiranë: Tifozët shqiptarë hyjnë në ring dhe e rrahin boksierin nga Kolumbia

Ka eskaluar në dhunë dueli i boksit mes Denis Nurjes dhe kolumianit Placido Ramirez, i…

19 Nov, 13:32

“Ishte njeriu i 12-të i Kosovës”, zviceranët kritikojnë paraqitjen e Xhakës

Kombëtarja e Zvicrës siguroi mbrëmë kualifikimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”, pas barazimit 1:1 me…

19 Nov, 12:26

Batatina i bindur: Një ditë do ta kualifikojë Kosovën në Evropian ose Botëror

Tahir Batatina ka uruar për paraqitjen e Kosovës ndaj Zvicrës mbrëmë, të cilën e vlerësoi…

19 Nov, 10:11