Tech & Auto

Demokratët amerikanë dhe republikanët bien dakord për efektet negative të mediave sociale tek të miturit.…

07 May, 21:46

Nëse dikush përmend rastësisht në bisedat e tij se dëshiron të blejë makinë të re…

17 Apr, 9:38

Android është një sistem operativ celular, i cili është më i popullarizuari në botë për…

05 Apr, 13:43

Revolucioni i punës i shekullit XXI përfshin integrimin e të ashtuquajturës Inteligjencë Artificiale (AI). Kjo…

31 Mar, 11:46
Sipas grave, kjo është makina më e mirë e 2023-shit

Gazetarët në mbarë botën, të cilët zgjedhin makinën botërore të vitit për femra, kanë zgjedhur…

30 Mar, 12:05

Studimi: Shoferët e mençur duan Skoda, ata psikopatë BMW

Një studim ka analizuar lidhjen mes inteligjencës dhe markës së makinës që njerëzit ngasin, duke…

15 Mar, 13:28

Vjen ndryshimi i madh në Facebook

Ka kaluar kohë e gjatë që kur Messengeri ka funksionuar jashtë aplikacionit të Facebookut. Tash,…

09 Mar, 21:27

Bie TikToku

Rrjeti social TikTok ka rënë së funksionuari mëngjesin e së enjtes, duke i lënë përdoruesit…

09 Mar, 11:39

Rrjedhja e re tregon panelet e xhamit të serisë iPhone 15

Rrjedhjet e serisë iPhone 15 po intensifikohen dhe shtimi më i fundit tregon panelet e…

08 Mar, 17:07

Twitter pushon nga puna 200 punëtorë të tjerë

Twitter ka pushuar nga puna të paktën 200 punëtorë në një raund tjetër shkurtimesh, sipas…

28 Feb, 16:23

Pas Komisionit Evropian, edhe SHBA ndalon ‘TikTok’. Urdhëri në Shtëpinë e Bardhë

Duke cituar arsye sigurie, administrata e presidentit Joe Biden u ka dhënë punonjësve 30 ditë…

28 Feb, 15:23

Ilaçi diabetik në TikTok për humbje peshe që po shqetëson doktorët

Ilaçi për diabet “Ozempic” është shndërruar në fenomen të mediave sociale për përparësitë e tij…

28 Feb, 10:18

Komisioni Evropian ndalon TikTok-un në pajisjet e stafit

Komisioni Evropian ka urdhëruar punëtorët të largojnë aplikacionin e TikTok nga telefonat dhe pajisjet e…

23 Feb, 16:28

Ky është rrjeti social që ju vjedh më shumë të dhëna personale se çdo platformë tjetër

Gjigandët e mediave sociale gjurmojnë çdo lëvizje të përdoruesve të tyre duke siguruar një sasi…

22 Feb, 16:13

Cili vend ka shoferët më të mirë dhe më të këqij?

Kjo listë është subjektive pasi aftësitë e drejtimit janë të vështira për t’u matur, por…

15 Feb, 20:29

Në qoftë se keni një iPhone, është mirë të përditësoni urgjentisht sistemin

Celularët iPhone kanë lidhur famën e tyre jo vetëm për linjat moderne dhe përbërësit cilësorë,…

15 Feb, 18:17

Kinema brenda makinës, a ka më luks se BMW 7

E mbushur me disa veçori të çmendura, BMW Serie 7 e re është një nga…

13 Feb, 7:27

Si ta përdorim ndryshimin e ri që ka bërë Instagrami

Nëse keni parë  mesazhet tuaja direkte në Instagram, ka të ngjarë të keni vënë re…

12 Feb, 23:35

iPhone i parë origjinal pritet të shitet për mbi 50 mijë dollarë në ankand

Një iPhone origjinal, ende në paketimin e tij, pritet të shitet për më shumë se…

03 Feb, 9:41

4 truke për fotot dhe videot më epike të shkrepura natën

Kontenti që ndajmë në rrjetet sociale, mënyra se si shprehim veten, tregon shumë për gjithësecilin…

01 Feb, 16:27

Lojtarë të lojërave kompjuterike publikuan sekretet e avionëve luftarakë amerikanë

Perfeksionistët e lojërave në internet që debatojnë për modelimin e saktë të armës së tyre…

24 Jan, 16:15

Përdoruesit e iPhone gjithnjë e më të ekspozuar nga viruset, si ta dalloni nëse smartphon-i juaj mbart një të tillë

Viruset e smartphonëve janë përhapur frikshëm së fundmi në mbarë botën, ndërsa kërcënimet e reja…

17 Jan, 16:30

WhatsApp lëshon përditësimin e ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe kur s’ka internet

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë…

05 Jan, 17:30

Kompania kineze pranon se përdori të dhënat e TikTok-ut për të gjurmuar gazetarët

Punonjësit e kompanisë kineze të teknologjisë, ByteDance siguruan qasje në të dhënat nga platforma e…

23 Dec, 11:51