Kosova në vazon e pestë për kualifikimet e Botërorit

Periskopi.com Sporti

anë zbuluar vazot për kualifikimet në Kampionatin Botëror 2020 që mbahet në Katarpas përditësimit të listës nga FIFA, shkruan Insporti.

Kosova do të jetë në vazon e pestë për këto kualifikime. Shorti do të tërhiqet më 7 dhjetor.

‘Dardanët’ nuk mund të jenë në të njëjtin grup me Rusinë, Serbinë dhe Bosnjën, si dhe me ekipet që janë në të njëjtën vazo.

Rregulli i fundit vlen edhe për Shqipërinë, e cila është në vazon e katërt. Megjithatë, ‘Kuqezinjtë mund të luajnë me cilëndo kombëtare evropiane.

Shpërndaje në: