Kurti e Vitia sot në konferencë, vendoset për rihapjen e kufijve, çerdheve e kafiterive

Periskopi.com Lajme

Qeveria në detyrë sot do të mbajë mbledhjen e radhës.

“Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia mbajnë konferencë për media”, thuhet në njoftim.

Në këtë konferencë Kurti dhe Vitia pritet të flasin për vendimet e reja që kanë marrë si dhe për shfuqizimin e disa kufizimeve që janë ende në zbatim, si rihapja e kufijve, kopshteve, çerdheve, shkollave dhe kafiterive e restoranteve..

Konferenca do të mbahet tek Ndërtesa e Qeverisë në ora 18:00. 

Shpërndaje në: