Mbyllet sezoni në Premierligë – Kjo është rënditja finale në tabelë

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2021/22 në Premierligë. Manchester City është shpallur kampion edhe për këtë edicion.

“Citizens” u renditën në vendin e parë me 93 pikë, një më shumë se Liverpool.

Chelsea dhe Tottenham do të jenë në Champions League edicionin e ardhshëm, kurse Arsenali dhe Manchester United do të garojnë në Europa League.

Në Conference League do të garojë West Ham, i cili u pozicionua në vendin e shtatë në tabelë.

Norwich, Watford dhe Burnley janë tri ekipet që do të garojnë në Championship edicionin e ardhshëm.