Mesfushori i Liverpool merr pilulë, gjermanët kërkojnë përsëritjen e ndeshjes (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Georginio Wijnaldum, mesfushori i Liverpoolit ka bërë një ndeshje shumë të mirë mbrëmjen e djeshme kundër Bayernit.

Skuadra e tij ka kaluar në fazën tjetër, por përpara fillimit të ndeshjes, mesfushori holandez ka pirë një pilulë.

Karl Markham, reporteri i Liverpoolit ka postuar këtë video në “Twitter”, ku duket qartë që Wijnaldum ka marrë këtë pilulë dhe më vonë është larguar për të nisur ndeshjen.

Për fatin e mirë të Kloppit, ai nuk kishte një problem të madh, pasi Henderson la fushën e lojës për të hyrë në të Fabinjo dhe do ishin krijuar shumë probleme për gjermanin.

Por në kampin gjerman, kanë dyshime për shkakun që e merr këtë pilulë mesfushori holandez. Në ditët e sotme ku dopingu është bërë fenomen i rëndomtë, gjermanët dyshojnë dhe disa kërkojnë përsëritjen e ndeshjes për këtë shkak.

Shpërndaje në: