Pacolli: Qëndrojmë prapa vendimeve të koalicioni LAA

Periskopi.com Lajme

Kryetari i AKR-së parti kjo e cila është në koalicion parazgjedhor me LDK-në Alternativën dhe Lëvizjen për Drejtësi, thotë se subjekti i tij politik qëndron prapa vendimeve të koalicionit LAA.

Pacolli tha para gazetarëve se qëndrimet për  formimin e Qeverisë së Kosovës janë të njëjta me ato të koalicionit të përbashkët, duke përjashtuar mundësinë për bashkëqeverisje me koalicionin PAN.

“Ne jemi bashkë sa u përket qëndrimeve të koalicionit”, tha Pacolli.