Pamjet e rralla tregojnë çka ndodhi në zhveshtoren e Khabibit pas luftës kundër Conor McGregorit

Periskopi.com Sporti

Khabib Nurmagomedov mposhti Conor McGregorin në vitin 2018 dhe pamjet brenda zheveshtores së Khabibit vetëm sa shtojnë dramat e luftës për titull.

Dyshja u ndesh në Las Vegas për rripin e UFC-së në kategorinë e lehtë, që mbahej nga luftëtari rus atë kohë pas shumë muajve situata kontraverse dhe shkëmbimeve brutale, transmeton Periskopi.

Natën e mecit, rusi e detyroi irlandezin të dorëzohej në rundin e katërt, duke mbrojtur me sukses titullin.

Të gjithë e dimë cka ndodhi pas fitores.

Nëse shtyeni videon e mëposhtme te minuta 4:20 mund të ndiqni reagimin e Khabibit pasi u kthye nga meci. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: