​Sami Lushtaku i lirë

​Sami Lushtaku i lirë

Gjykata Supreme ka marr vendimin që ta lirojë nga paraburgimi kryetarin e Skënderajt Sami Lushtaku.

Këtë vendim e ka konfirmuar për KosovaPress avokati i Lushtakut Arianit Koci. Sipas tij Gjykata ka pranuar ankesën e tij dhe tashmë Lushtaku duhet që të lirohet.

“Gjykata ka marr vendim që ta lirojë Sami Lushtakun”, tha Koci për KosovaPress.

Lushtaku ishte akuzuar për krime lufte që supozohet se ka kryer krime lufte gjatë luftës në Kosovë./KosovaPress/

Shpërndaje në: