1 vdekje dhe 1 mijë e 332 raste të reja sot me COVID-19

Periskopi.com Lajme

Një vdekje dhe 1 mijë e 332 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 3 mijë e 400 mostrave.

Nga dje janë shëruar 1 mijë e 605 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 10 mijë e 410.