10 çifte të famshme që vërtetojnë se marrëdhëniet në distanca të gjata mund të funksionojnë

Periskopi.com Showbiz

Ndërsa shumica e çifteve të Hollivudit arrijnë të zgjasin vetëm për një periudhë të shkurtër, disa dashamirës kanë mbijetuar në provën e kohës.

Duke vazhduar me oraret e tyre të ngjeshura dhe duke mos lejuar që distanca të zbehet dashuria mes tyre, këta të dashuruar po na japin disa synime kryesore marrëdhëniesh!

Emily Blunt dhe John Krasinski

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Kur u takuan për herë të parë në vitin 2008, dyshja u dashuruan me njëri-tjetrin në shikim të parë. Por pasi që të dy janë aktorë të zënë, ata ishin gjithmonë në një orar të ngushtë. Prapëseprapë, ata u përpoqën të mbajnë kontakte dhe ta bëjnë marrëdhënien e tyre të funksionojë. Në fakt, kur Emily ishte e zënë me të shtënat Mary Poppins Return, John fluturoi në setin e saj çdo fundjavë për ta parë. Tani, ata janë martuar për gati një dekadë dhe kanë dy fëmijë të mrekullueshëm së bashku.

Victoria dhe David Beckham

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Të gjithë e dinë për David Beckham dhe historinë e përsosur të dashurisë së gruas së tij Victoria, por jo shumë e dinë shumë për luftërat me të cilat janë përballur së bashku. Për vite me radhë, çifti ishte në një lidhje në distancë të largët që kur David jetonte në Kaliforni dhe Victoria ishte në Londër. Sidoqoftë, distanca midis tyre kurrë nuk mori në rrugën e dashurisë së tyre. Ata janë martuar tashmë 20 vjet dhe kanë 4 fëmijë së bashku.

Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Duke qenë e martuar për më shumë se 22 vjet tani, Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick janë qëllimet përfundimtare të çiftit. Të dy nuk i lejuan asnjëherë distancën t’i shqetësojnë shumë dhe kanë jetuar lumtur së bashku që kur vëllai i Xhesikës i prezantoi fillimisht. Ifti ka qenë në një lidhje me distanca të gjata më parë dhe ata ende janë akoma pasi oraret e tyre i mbajnë larg për javë me radhë, por sipas Sarës, distanca vetëm i bën ata të kthehen së bashku më të fortë se kurrë.

Vanessa Hudgens dhe Austin Butler

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Ata janë çifti i ri më i prerë – Vanessa Hudgens dhe Austin Butler janë së bashku për 7 vjet dhe janë ende duke u forcuar. Fillimisht, Vanessa luftoi me marrëdhënien në distancë të gjatë kur Austin po qëllonte në një zonë tjetër kohore, por çifti e kaloi atë. Ndërsa shumica e marrëdhënieve moderne po prishen, si po funksionojnë këto dy mirë? Butler ka përgjigjen. Sipas tij, të dy përpiqen të ngrenë lart njëri-tjetrin dhe të bëjnë gjithçka munden për ta mbajtur partnerin e tyre të lumtur. Aww!

Gwen Stefani dhe Blake Shelton

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Ky çift i fuqishëm ka takime që nga 2015, dhe Blake dhe Gwen kurrë nuk humbasin një shans për të shfaqur dashurinë e tyre sa herë që munden. Nga pas partive në funksionet e dhënies, të dy janë gjithmonë të ndotur së bashku. Pasi ishin në një lidhje në distancë të gjatë për vite, çifti i pandashëm së fundmi u transferuan së bashku dhe thuhet se po lidhin nyjën vitin e ardhshëm. A i dëgjojmë kambanat e dasmave?

Nicole Kidman dhe Keith Urban

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Pas ndarjes nga Tom Cruise, Nicole varrosi veten në punë dhe luftoi me depresionin. Gjatë ditëve të errëta të saj, ajo u njoh me Keith, e cila u dashurua me të në shikim të parë. Pasi u takuan për një kohë, çifti e bëri atë zyrtar dhe ata janë bashkë për vite me radhë. Për ta mbajtur dashurinë gjallë në marrëdhëniet e tyre në distanca të gjata, çifti bisedon me njëri-tjetrin me orë të tëra në telefon kur janë larg dhe sigurohen që janë atje për njëri-tjetrin. Në fakt, Keith lë një letër dashurie për Nicole sa herë që është larg!

Ashley Graham dhe Justin Ervin

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Supermodelja Ashley dhe regjisori hubby Justin lidhën nyjën në 2010 dhe po presin fëmijën e tyre të parë së bashku. Edhe pasi u martuan, dashuria e çiftit ishte e largët, pasi Justin punoi në LA ndërsa Ashley ishte në New York. Graham ka zbuluar se të udhëtosh rregullisht për tu takuar me njëri-tjetrin nuk ishte saktësisht e lehtë, por ishte “emocionuese”.

Troian Bellisario dhe Patrick J. Adams

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Kjo marrëdhënie filloi e ngadaltë, por lulëzoi në një të bukur. Ylli i Suits ishte në një lidhje të largët me Troian yllin e Pretty Little Liars për më shumë se 8 vjet para se të vendosnin të martoheshin. Në atë kohë, të dy ishin të zënë me projektet e tyre individuale. Sipas Troian, distanca dhe vështirësitë ishin plotësisht të vlefshme

Meghan Markle dhe Princ Harry

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Para se ta bënin atë zyrtar, çifti Royal provoi këshillat dhe truket e tyre për t’u marrë me distancën dhe duke humbur njëri-tjetrin. Ata u takuan me njëri-tjetrin në mënyrë të fshehtë aq sa mundën dhe zbatuan një rregull që të mos kalonin më shumë se 14 ditë pa e parë njëri-tjetrin.

Blake Lively dhe Ryan Reynolds

10 Celebrity Couples That Prove Long Distance Relationships Can Work

Blake Lively dhe Ryan Reynolds janë padyshim një nga çiftet më të preferuara të internetit. Të dy, të njohur për trolling me lojëra të njëri-tjetrit, janë ende plot dashuri pas gjithë këtyre viteve. Por, para se të martoheshin, ata ishin miqtë më të mirë së pari dhe më pas në një lidhje me distanca të gjata. Sekreti i dashurisë së tyre të suksesshme? Ata përpiqen të mos punojnë kurrë së bashku në të njëjtën kohë. Gjithashtu, Blake ka zbuluar se ata ende e trajtojnë njëri-tjetrin si miqtë më të mirë, edhe pas vitesh martese dhe fëmijë! /brightside/.

Shpërndaje në: