14 elefantë shfrytëzojnë izolimin e njerëzve: Futen në farmë dhe i pinë 30 litra verë, dy prej tyre bëhen dërrasë

Periskopi.com Fun

Bota është në karantinë shkaku i pandemisë së koronavirusit. Numri i rasteve në mbarë botën ka flutuar në më shumë se 200 mijë, ndërkaq numri i të vdekurve ka arritur në mbi 9 mijë.

Në Kosovë janë vetëm 20 raste të konfirmuara me koronavirus, ndërkohë që testet për këtë sëmundje duket se nuk janë të qasshme për qytetarët aq sa për Kurtin dhe kabinetin e tij qeveritar.

Por, duke shfrytëzuar karantinimin e plotë, ishin elefantët ata që përfituan nga kjo situatë, shkruan Periskopi.

Kjo kishte ndodhur në provincën e Yunanit.

Tufa prej 14 elefantësh kishte hyrë në një fshat e më pas në një farmë fshati për të gjetur ushqim.

Sidoqoftë, ata u ndalën te diçka tjetër dhe gjetën 30 kilogramë verë dhe u dehën me atë sasi të pirë.

Siç mund ta shihni, dy prej tyre nuk kanë mundur të ngrihen pas dehjes.

Shpërndaje në: