Zenit – Spartak: Rrihen keq lojtarët në Rusi, nuk kursejnë grushtat

Zenit – Spartak: Rrihen keq lojtarët në Rusi, nuk kursejnë grushtat

Derbi i madh rus, Zenit – Spartak sot u karakterizua me një skandal të madh në fushë.

Në një moment të ndeshjes, “shpërtheu” dhuna mes lojtarëve të dy ekipeve ruse.

Një përleshje masive me grushte e boksa u përfshi mes lojtarëve të ekipeve, që humbën kontrollin dhe filluan të godasin njëri-tjetrin.

Gjyqtari kishte mjaft punë dhe shpërndau gjashtë karton të kuq e 10 të verdhë.

Pamjet më poshtë tregojnë më së miri se çka ndodhi:

Shpërndaje në: