20 vjetori i NATO-s në Kosovë: Tubimi qendror (LIVE)

Periskopi.com Lajme

Në sheshin kryesor të Prishtinës, ka nisur tubimi qendror për të shënuar Ditën e Çlirimit.

Aty janë edhe presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright.

Në mesin e shumë mysafirëve, ka edhe politikanë nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria.

Shpërndaje në: