300 emigrantë të lënduar pas përleshjeve me policinë në Maqedoni

300 emigrantë të lënduar pas përleshjeve me policinë në Maqedoni

Dhjetëra  emigrantë dhe refugjatë janë plagosur të dielën, kur policia maqedonase qëlloi me gaz lotsjellës dhe plumba gome në turmat e njerëzve në anën e kufirit grek.

Më shumë se 300 emigrantë janë trajtuar pas lëndimeve që kanë marrë, në mesin e tyre të lënduar ka pasur gra dhe fëmijë, njofton Klan Kosova.

 

 

Shpërndaje në: