Aktorja e njohur: Jam e lumtur që nëna ime vdiq

Periskopi.com Showbiz

Aktorja e njohur për rolin e saj në ‘iCarly”, ka zbuluar se ka përjetuar abuzim fizik dhe emocional nga mamaja e saj e ndjerë, Debbie dhe ndihet e lumtur që ajo ka ndërruar jetë.

Unë jam e kënaqur që vdiq mamaja ime. Dhe nuk do të gënjej. Ishte shumë e vështirë të arrish këtu.

Por tani, unë jam në një vend në jetën time që kurrë nuk do ta kisha menduar se ishte e mundur. Dhe më në fund ndihem e lirë.

Kujtimet e mia më të hershme të fëmijërisë ishin ato të kaosit. Emocionet e mamasë sime ishin aq të çrregullta sa ishte si të ecje në litar çdo ditë.

Luhatjet e humorit ishin të përditshme. Nëna ime kishte ëndërruar gjithmonë të ishte një aktore e famshme dhe ajo ishte e fiksuar të më bënte një yll”, rrëfeu ajo.

Gjithashtu Jennette tregoi se kur ishte vetëm 11 vjeçe, Debbie i mësoi të bijës sesi të kufizonte kaloritë dhe ndihmoi në ushqyerjen e saj të çrregullt.