Alexa Putellas fiton ‘Topin e Artë’

Periskopi.com Sporti

Alexa Putellas ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2021 në ceremoninë që po mbahet në Paris.

Superyllja e Barcelonës pasi mori çmimin tha:

”Dua të falënderoj të gjitha bashkëlojtaret e mia përgjatë karrierës sime dhe ato që kam tani.

”Ky është një çmim individual por futbolli është lojë skuadre, gjithashtu falënderoj edhe trajnerët,” u shpreh ajo ndër të tjerash. /Periskopi.com/