Allegri i zhgënjyer me skuadrën e tij pas barazimit

Allegri i zhgënjyer me skuadrën e tij pas barazimit

Juventus nuk ka arritur të mposht skuadrën franceze në shtëpi, pasi Lyon barazoi krejtësisht në minutat e fundit të takimit. Juventus duhet të pret edhe xhiron e pestë për të kaluar në fazën e tjetër të Ligës së Kampionëve.

“Luajtëm mirë në pjesën e parë, rrezikuam edhe në të dytën, por është normale sepse kemi luajtur shumë ndeshje të rëndësishme në një kohë të shkurtër me shumë lojtarë jashtë” ka thënë Allegri.

Gjëja pozitive është se kemi synim të kualifikohemi dhe mendoj se jemi afër për ta bërë. Isha i nervozuar kur humbëm rastet e mëdha në fund”, përfundoi Allegri pas takimit. /Periskopi.com

Shpërndaje në: