Ambasada e Kosovës në Angli del me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Periskopi.com Lajme

Ambasada e Kosovës në Londër ka bërë të ditur se nga dita e nesërme të gjithë qytetarët që jetojnë në Angli duhet të bëjnë testin PCR dhe të izolohen derisa të rezultojnë negativ për COVID-19, nëse duan të udhëtojnë për në këtë shtet.

Nga kjo ambasadë kanë thënë se këto masa vlejnë edhe për personat që janë vaksinuar.

Njoftimi i plotë:

Duke filluar nga data 30 Nëntor, të gjithë udhëtarët që udhëtojnë për në Angli duhet të bëjnë testin PCR dhe duhet të izolohen deri sa të pranojnë rezultatin negativ. Këto masa vlejnë edhe për ata të cilët janë plotësisht të vaksinuar.

Për më shumë informata në lidhje me këto masa, ju lutem shihni linkun në vijim: https://www.gov.uk/…/travel-to-england-from-another…