Arrestohen në Prishtinë një italiane dhe një shqiptare për prostitucion

Periskopi.com Lajme

Një shtetase e Shqipërisë dhe një e Italisë janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimet për “mundësim apo detyrim me prostitucion”.

Si prova janë konfiskuar dy telefona mobil dhe një veturë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

MUNDËSIM APO DETYRIM ME PROSTITUCION/Prishtinë 08.08.2022 – 18:40. Lidhur me rastin, janë arrestuar dy të dyshuara femra njëra shtetase e R. Shqipërisë dhe tjetra  shtetase e Italisë. Janë sekuestruar një veturë dhe dy telefona mobil. Me vendim të prokurorit, të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.