Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Chelseat për Rudigerin?

Arrihet marrëveshja mes Romës dhe Chelseat për Rudigerin?

Chelsea dhe AS Roma kanë arritur një marrëveshje për mbrojtësin gjerman, Antonio Rudiger.

Sipas Sky Sport, Chelsea ka arritur marrrëveshje me Romën dhe me lojtarin, tani kanë mbetur vetëm disa detaje.

Gjermani ishte dëshira e madhe e trajnerit Antonio Conte, pasi italiani e shikonte atë si vendimtar për mbrojtjen e titullit.

Në mesin e skuadrave të interesuara për qendër mbrojtësin ishin Interi dhe Arsenali. /Periskopi/

 

 

Shpërndaje në: