Arsenali afër Riyad Mahrezit

Arsenali afër Riyad Mahrezit

Arsenal është pranë nënshkrimit me mesfushorin e Leicesteri-t, Riyad Mahrez.

Sipas gazetarit italian Palmeri, gjiganti anglez është shumë afër transferimit të  Mahrez.

Thuhet se bisedimet mes palëve janë duke vazhduar dhe janë pozitive, pavarësisht përpjekjes së dështuar të londinezëve që të nënshkruajnë me të në verën e kaluar.

“100%. Bisedimet vazhdojnë pozitivisht, pasi edhe vitin e kaluar provuan të nënshkruajnë me Mahrezin”.

Mahrez mund ta ndjekë rrugën e Alexandre Lacazette që u bashkua me Arsenalin. /Periskopi/

 

 

 

Shpërndaje në: