Arsenali vijon me fitore, mposht Southamptonin – shkëlqen Xhaka

Periskopi.com Sporti

Arsenali ka rigjetur formën e mirë, pasi e mundi 3-1 Southamptonin.

Pas barazimit xhiron e kaluar, që erdhi pas disa fitoreve, Arsenali i Mikel Artetës sërish ka marrë pikët e plota në Premierligë.

==

“Topçinjtë” e kanë mposhtur në udhëtim 3-1 Southamptonin.

Nicolas Pepes, Bukayo Saka dhe Lacazette shënuan për fitoren e Arsenalin, që tash tubon 30 pikë në vendin e tetë.

Shpërndaje në: