Babai nga Drenasi e raporton djalin në polici, publikoi foto me armë

Periskopi.com Lajme

Një burrë nga Drenasi ka raportuar në polici se djali i tij ka publikuar në rrjete sociale foto me armë zjarri.

Rasti ka ndodhur mesditën e së dielës në Drenas, derisa i dyshuari ka qenë në një aheng familajr të një personi tjetër.

Policia ka bërë të ditur se është intervistuar i dyshuari, i cili ka deklaruar se armët ishin të shokut të tij.

“Drenas,  10.10.2021 – 13:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se djali i tij ka publikuar ne rrjete sociale foto me armë në dorë deri sa ishte në një aheng tek një person tjetër në Drenas. I dyshuari është takuar nga policia dhe gjatë intervistimit kishte pranuar se armët ishin të shokut të tij. Është njoftuar prokurori dhe i njëjti ka udhëzuar që nga i dyshuari të sekuestrohet telefoni për të siguruar dëshmi lidhur me rastin. Rasti është duke u hetuar”, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Shpërndaje në: