Barbadosi bëhet Republikë, menjëherë e shpallin Rihannan “hero kombëtar”: Vëmendja te thimthat e saj (Video)

Periskopi.com Fun

Barbadosi ka shpallur Pavarësinë e saj dhe në eventin për nder të kësaj ngjarjeje e kanë shpallur këngëtaren Rihanna “heroinë kombëtare”.

Kjo ndodhi në kryeqytet, Bridgetown, në një ceremoni ku vëmendjen e morën edhe thimthët e sisëve të saj në fustanin e veshur për nderim të Republikës më të re të botës.

Kryeministrja e vendit, Mia Mottley, tha që “në emër të një kombi mirënjohës, por edhe më shumë të një populli krenar, ne ju paraqesim ju, si heroinë kombëtare të Barbadosit, ambasadorja Robyn Rihanna Fenty duhet të vazhdojë të shkëlqejë si diamant,”

Rihanna pranoi nderin dhe përshëndeti turmën e mbledhur, raporton The Guardian.

Ceremonia ishte pjesë e festimeve pasi Barbadosi u bë Republika më e re në botë. /Periskopi