Bayern Munchen arrin fitore minimale ndaj Altetico Madrid (Video)

Bayern Munchen ka mposhtur Atletico Madrid me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Bavarezët me këtë fitore ia ka shkaktuar humbjen e parë në këtë sezon ‘los colchoneros’ në Ligën e Kampionëve.

Golin e fitores dhe të vetëmi e shënoi sulmuesi polak, Robert Leëandoësi në minutën e 28’.

lewwa
Robert Lewandowski, Bayern Munchen

Përballja tjetër e Grupit D, ndërmjet PSV Eindhovenit dhe FC Rostovit, ka përfunduar pa gola.

Pas xhiros së fundit, në këtë grup prin Atletico Madridi me 15 pikë që ndiqet nga Bayern Munichu me 12 pikë.

Në Europa League do të luajë FC Rostov, pasi ka pesë pikë, tri më shumë se PSV.  /Periskopi/

https://www.dailymotion.com/video/x54jtj2_asdf_sport