Baza e të dhënave të filmave zbulon top 10 artistët më të mirë të vitit 2017 (Foto)

Periskopi.com Kulturë

Vitit 2017 po i afrohet fundi dhe The Internet Moovie Database ka publikuar listën e Top 10 artistëve të këtij viti që po e lëmë pas.

Kjo listë është përpiluar duke përdorur STARmetrin e faqes.

Cilat do yje që qëndruan lartë në mënyrë konstante nëpër toplista u radhitën në përputhje me rrethanat. Shtatë nga dhjetë prej tyre janë gra!

Kjo listë përbëhet si nga yjet e televizionit ashtu edhe nga ata të filmave. Dhe aktorja që prin këtu, përfundimisht nuk do ta befasojë askënd, meqë kishte një vit të mrekullueshëm./Periskopi.

10. 13 Reasons Why’s Katherine Langford

9. The Mummy’s Sofia Boutella

8. Beauty & the Beasts’ Dan Stevens

7. Blade Runner 2049′s Ana de Armas

6. Guardians of the Galaxy Vol. 2′s Pom Klementieff

5. It’s Bill Skarsgard

4. Baywatch’s Alexandra Daddario

3. Game of Thrones’ Emilia Clarke

2. Tom Hardy

1. Wonder Woman’s Gal Gadot