Baze: Protestë me bori dhe një radhë 10 km në Morinë fal kryeministrit që ‘lufton” për Bashkim Kombëtar

Periskopi.com Lajme

Gazetari shqiptar, Mero Baze ka reaguar për masat e reja që ka vendosur qeveria Kurti e që këtë pasdite shkaktuan kolonave të gjata në Merdarë.

Pas masave të reja që ka vendores Qeveria e Kosovës, është krijuar tollovi dhe kolona në kufin e Merdarës.

Përmes një statusi në Facebook, Maro Baze shkruan: Protestë me bori dhe një radhë 10 km në Morinë fal kryeministrit që ‘lufton” për Bashkim Kombëtar.

Kolona të gjata në kufi me Kosovën, masat e reja kundër pandemisë bllokojnë shqiptarët

Shpërndaje në: