Bedri Hamza takon legjendat e sportit të Mitrovicës, i quan krenari kombëtare

Periskopi.com Lajme

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka takuar legjendat e sportit të Mitrovicës.

Përmes një postimi emocional, Hamza ka thënë se për brezin e tij, sporti ishte frymë shoqërore dhe sportistët ishin ata që ndërtonin krenarinë kombëtare dhe jepnin mesazhe të qarta politike për kundërshtarët e kohës.

“Ishte betejë dinjitetesh me ata që nuk e respektonin as ekzistencën tonë”, ka thënë Hamza.

Pjesë e takimit me Hamëzn ishin Ajet Shosholli, Xhevdet Peci, Afrim Prekazi, Naim Hajrizi, Kemajl Muja, Taip Kabashi, Shkelzen Babolli, Afrim Beqiri, Afrim Nebihu, Isa Gërguri, Eroll Ibrahimi, Remzi Begu, Shefqet Begu, Mehmet Haxhani, Eroll Pepiqi, Emir Prekazi, Adnan Musa, Bekim Torcida, etj.

Ky është statusi i plotë i Bedri Hamzës:

 

Shpërndaje në: