Beogradi kërkon dorëheqjen e ministres së re të Kosovës, Mirijana Jevtiq

Beogradi kërkon dorëheqjen e ministres së re të Kosovës, Mirijana Jevtiq

“Të gjitha vendimet e serbëve në Kosovë dhe Metohi duhet të merren në mënyrë të bashkuar, me marrëveshje, jo grindje, dhe me konsensus”, theksoi ai.

Në takimi me Vuqiq në Beograd të pranishëm ishin nëtarët e Listës Serbe në Kosovë, përfaqësuesit serbë në qeverinë e Kosovës, dhe kryetarëve të komunave, por jo nga Jevtiç, sipas Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Shpërndaje në: