Besiktas në krizë financiare, tifozët e ‘blejnë’ Balotellin?

Periskopi.com Sporti

Besiktas organizoi një ngjarje bamirësie mbrëmë në stadiumin Vodafone Park. Klubi është në vështirësi financiare dhe përpiqet të dalë me ndihmën e tifozëve.

Ngjarja pati një përgjigje të shkëlqyeshme, aq sa dhurimet nga mbështetësit përmes telefonit lejuan që klubi të mblidhte 83 milion lira turke (gati 10 milion euro) në fund të mbrëmjes.

Ëndrra “Balotelli” u dha motivim shtesë fansave. Sulmuesi italian ka nxitur ëndrrat e audiencës bardhezi, e cila dëshiron të ndihmojë klubin të blejë sulmuesin me këtë seri dhurimesh. Eventi u transmetua drejtpërdrejt në TV turk për 4 orë.

Shpërndaje në: