“Betohem”, momenti kur Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

“Betohem”, momenti kur Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Këngëtarja me fame botërore Dua Lipa, e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Dekreti iu dorëzua asaj nga presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Më pas, ajo bëri betimin në praninë e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

“Unë Dua Dukagjin Lipa betohem me besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe për respektim ndaj Kushtetutës dhe ligjeve të Republikës së Shqipërisë”.

Pasi e lexoj tekstin Veliaj, Lipa tha:

“Betohem!”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Shpërndaje në: