Bie TikToku

Bie TikToku

Rrjeti social TikTok ka rënë së funksionuari mëngjesin e së enjtes, duke i lënë përdoruesit e frustruar, shkruan DailyMail.

Sipas DownDetector, një faqe interneti që monitoron ndërprerje të tilla, problemet filluan rreth orës 10:40 të mëngjesit.

Pothuajse 3000 ankesa janë regjistruar në lidhje me aplikacionin, i cili është në pronësi të kompanisë kineze ByteDance.

Një total prej 53 për qind e përdoruesve që kanë probleme kanë raportuar probleme me vetë aplikacionin, 32 për qind me “news feed” dhe 15 për qind me lidhjen e tyre me serverin.

DownDetector mbledh raportet e ndërprerjeve nga burime të shumta, duke përfshirë mediat sociale dhe aplikacionet celulare.

TikTok nuk ka zbuluar ende shkakun e problemit.

Nëntorin e kaluar, TikToku pësoi ndërprerje njëorëshe.

Shpërndaje në: