Boksieri shqiptar me flamurin e Kosovës në Beograd

Periskopi.com Sporti

Boksieri nga Kosova, Petrit Mazrekaj, që jeton e vepron në Austri, tha se më 2 tetor do të boksojë në Beograd.

Mazrekaj njihet si boksieri që disa herë ka rrahur boksierët serb dhe tani po bëhet gati që të jetë i gatshëm për sfidën e fillim tetorit.

“Jam duke u përgatitur që të bëj meçin e parë për Kosovën. Me flamur të Kosovës do të udhëtoj për në Beograd, kur do të luftojë kundër një serbit që shumë shpejt do të bëhet i ditur emri i tij. Nëse e fitoi meçin iu premtoj se do ta ngriti lart flamurin e Kosovës”, ka thënë Mazrekaj për gazetën kombëtare”, ka thënë Mazrekaj.