Bota ka kaq vende të bukura

Periskopi.com Galeria

Ka aq shumë vende në botë që janë jashtëzakonisht të bukura dhe që duhet t’i vizitoni gjatë jetës.

Paratë tuaja gjithsesi ja vlen t’i shpenzoni në këto vende të mrekullueshme.

Miliona ujëvara të jashtëzakonshme, mijëra male dhe qindra mrekulli të padukshme të natyrës – do të ishte fat t’i shihni të gjitha, ndonëse shpesh është e pamundur.

Vendet më poshtë janë vetë jeta – shijoni së paku në fotografi

Lençóis Maranhenses, Brazil

Honokohau Falls, ShBA

Honokohau Falls, Maui(1000x1458)

 Capilano Bridge, Kanada

Capilano Suspension Bridge

Cenote Ik-Kil, Meksikë

Ik Kil - El Sagrado Cenote Azul

Skellig Michael, Irlandë

Spotted Lake, Kanada

DSC06353

Pongour Waterfalls, Vietnam

Pongour waterfall

Devil’s Tower, ShBA

June 1, 2013 Devils Tower (5)

Prohodna, Bullgari

the Eyes of God

Pamukkale, Turqi

Pamukkale

Samgwangsa Temple, Koreja e Jugut

Arashiyama, Japoni

Neuschwanstein Castle, Gjermani

Castle_Neuschwanstein

Tracy Arm Fjord, ShBA

Sawyer Glacier - Tracy Arm Fjord - Portrait

Ta Prohm, Kamboxhia

Ta Prohm

Shpërndaje në: